środa, 30 grudnia 2015

OOTD: flowers

This outfit is the best reason I know why it's worth to shop in vintage stores or second hands! I got this streetwear brand's tshirt practically for free, comparing to it's first price - which I know from label because it was not used:)
It's extra stylish, hipster and pretty in my opinion
I like wearing it with my Nike shoes which you can see in those posts: (12).
Jeans are cheap ones (soon I will post about differences between cheap and expensive pairs), I bought them in H&M but I actually really like them!
Bag - Nike
I just wanted to show you that expressing your personal style isn't nessesarly unseperatable with spending uncountable money on clothes. I already wrote a post about second hand stores (link) and as you will see in my posts, I don't usually wear any designer etc clothes:) 


Ta stylizacja jest najlepszym powodem dlaczego warto kupować w sklepach vintage i second handach (mój wcześniejszy post o tym). Ten tshirt streetwearowej marki kupiłam praktycznie za darmo, porównując do ceny, którą znam z metki - ciuch był nieużywany!
Jest mega stylowa, hipsterska i urocza.
Lubię nosić ją z moimi Nike, które możecie również zobaczyć w tych postach (12).
Jeansy są z sieciówki (niedługo opublikuję post o różnicach między tanimi i tymi droższymi jeansami). Kupiłam je w H&M, ale służą mi już jakiś czas i naprawdę je lubię! :)
Torba - Nike
Do you like this casual outfit? Let me know in comments!
Podoba Wam się taki codzienny, zwyczajny strój? Dajcie mi znać w komentarzach! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...