poniedziałek, 13 lipca 2015

Na czym polega fenomen Taylor Swift?

Młoda gwiazda ma na koncie dziesiątki nagród, jej przeboje utrzymują się długie tygodnie na szczytach list, a bilety na koncerty zostają wyprzedane w ciągu kilkudziesięciu sekund... 
W tym poście jednak poruszę bardziej mnie interesujący fenomen nie tyle jej muzyki o ile jej osoby.

Można by powiedzieć, że ludzie na świecie dzielą się na dwie grupy - tych, którzy ją kochają i tych, którzy nienawidzą, there's no in between :)

Ta druga grupa uważa jej piosenki za komercyjne "śpiewki" o byłych miłościach. W większości nie sposób się z nimi nie zgodzić. Wiele fanów jednak utożsamia się z bądź co bądź dobrze napisanymi tekstami. Niezwyciężonym obaleniem mitu o tematyce utworów Taylor jest piosenka "Ronan". Została napisana na cześć chłopca o tym imieniu, który przegrał walkę z nowotworem. 

Wielu uważa piosenkarkę za głupią, egoistyczną dziewczynę, która jedynie myśli o mężczyznach i możliwości przekształcenia związku w nowy hit....:)
Ona zaś niejednokrotnie pokazała, jak dba o fanów m. in. swoimi długimi odpowiedziami na nawet najbardziej błahe ich problemy. Co jakiś czas w mediach ukazuje się opowieść jak to gwiazda pop np. opłaciła ubogiej fance trymestr studiów czy innej, chorej na białaczkę,  opłaciła 50 tys. dolarową kurację... No cóż, pieniędzy jej nie brakuje (w 2013r. zarobiła 40mln dolarów), a jej wielkie serce jest już "chodzącą legendą" znaną nawet jej antyfanom.

A przede wszystkim, co jest cechą cenioną przez chyba wszystkich ludzi na świecie, jest niesamowicie szczera (i jednocześnie przezabawna!), co możemy zobaczyć na jej twitterze, instagramie czy tumblrze, gdzie pokazuje swoją bardziej ludzką odsłonę :)

Najważniejsze jest, aby przed ewentualną oceną kogokolwiek (jeśli już koniecznie potrzebujemy tę osobę ocenić) przyjrzeć się wszystkim aspektom.
I uwzględnić, że nigdy nie wiemy wszystkiego i nasze wyobrażenie o danej osobie składa się z tego, co dana osoba chce nam pokazać, jak to odbierzemy i co sobie dopowiemy.
Także ostrożnie, często osądy potrafią być naprawdę krzywdzące i Taylor Swift jest tylko pierwszym lepszym przykładem to ukazującym :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...