niedziela, 1 października 2017

Trendy z streetstyle'u na FW cz. 1

Jak wszyscy ludzie, jak podejrzewam również ci zupełnie niezainteresowani modą, wiedzą, odbywa się właśnie tzw. miesiąc mody. Rozpoczął się tygodniem w Nowym Yorku, teraz kontynuuje w Londynie. Widoki z pokazów mody przyprawiają większość fashionistek o zawroty głowy, jednak dla mnie równie ciekawe są wieści z ulic, bowiem to stamtąd możemy się zainspirować zarówno ikonami jak i osobami mniej znanymi, a tak samo, jeśli nie bardziej interesującymi. Po przeglądzie najciekawszych zdjęć postanowiłam wyodrębnić kilka trendów najczęściej przeze mnie zauważanych.


1. Motyw kratki
Pojawia się on wszędzie - zarówno w kultowym ostatnio połączeniu marynarki ze spodniami, ale także w postaci spódnic, koszul, bluzek, itp. itp. Jestem pewna, że niejednokrotnie widziałyście ten motyw na instagramie, blogach i tak dalej, ale również na ulicach Nowego Jorku wielokrotnie się on wyróżniał.
Zara, Mango.

2. Nietuzinkowe torebki dopełnieniem każdej stylizacji. 
Popularne są zarówno modele futerkowe jak i geometyczne kuferki jak i koła. Hitem ostatnio są torby wykonane jedynie z siatki czy plecione niczym wiklynowe kosze - te dwa trendy są również widoczne na polskiej scenie modowej.
Zara
Mango, Utergue, Massimo Dutti
Bershka, Stravidarius
Zalando, Topshop
3.  Buty Gucci, torby Gucci, wzory charakterystyczne dla Gucci.
Marka ta od pojawienia się na stanowisku dyrektora kreatywnego Alessandro Michele’a przeszła niezwykłą metamorfozę i od kilku sezonów utrzymuje pozycję najbardziej cool. Buty, torby wypuszczane przez nią za każdym razem stają się obiektem pożądania nie tylko wśród blogerek, redaktorek i innych fashion victims, ale również wśród „zwykłych” ludzi, o czym świadczy ilość kopii tworzonych przez sieciówki (z czym zresztą dom mody próbuje walczyć).


4. Plisy!
Ilość przepięknych plisowanych spódnic pojawiających się w ostatnich dniach na ulicach najpierw Nowego Yorku, a następnie Londynu, Mediolanu i Paryża jest niezliczona!
5. Kolory, kolory, kolory!
Już od kilku sezonów lansowane przez niektóre z największych domów mody, dość niechętnie przyjmowane przez świat mody, w końcu opanowały również chodniki! W tym roku najpiękniejsze i najchętniej fotografowane stylizacje to te, którym bliżej było do ubarwienia papugi niż jeszcze do niedawna stosowanej zasady maksymalnie trzech kolorów w jednym outficie…


disclaimer: zdjęcia w kolażach (autorstwa Diego Anciano) pochodzą ze strony vogue spain;
zdjęcia produktów ze stron internetowych w.w. sklepów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...